O malířských technikách

Malířské práce

Na malířské a natěračské práce používáme materiál výhradně od prodejců ICOLOR, AAA BARVY a DŮM BAREV

Vždy nabízím ze sortimentu obou prodejců ať už běžný sortiment ale i vysoce kvalitní barvy ,které oba prodejci mají v nabídce.

Běžné malířské barvy jako je Het klasik,Linea a AAAplus jsou vysoce kvalitní malby a velmi často je aplikujeme. Zákazníci jsou spokojeni jak s kvalitou,tak i bělostí a cenou.

Na malby v barevných odstínech používáme nejčastěji Vinylové barvy Dulux, Ekodur, Pro color, Profi color ,které svojí kvalitou splňují poptávku zákazníka.

Pro náročného zákazníka doporučujeme barvy Johnstones nebo Dulux ,které jsou sice cenově náročnější ,ale jejich kvalita a odolnost je na velmi vysoké úrovni

Variopaint

Variopaint barva - vnitřní dekorativní mnohobarevný vodou ředitelný nástřik stěn na bázi vodné disperze speciální akrylátové pryskyřice, netoxických pigmentů, dearomatizovaného rozpouštědla a speciálních přísad.
Je omyvatelný, bez zápachu, velice otěruvzdorný a je možno jej aplikovat téměř na všechny druhy podkladů (omítka, dřevo, dřevotřískové desky, kovy, umakart, plasty). Aplikace pistolí je velmi snadná a rychlá. Navíc se můžeme pochlubit speciálním atestem od hlavního hygienika ČR.
Variopaint ve spreji neexistuje, pouze jeho náhražky, které ale nemají takové vlastnosti, kterými se Variopaint vyznačuje

http://cs.simplesite.com/builder/pages/preview3.aspx

http://domusaurea.cz

Benátský štuk

Benátský štuk - stěrková hmota na bázi vápna s obsahem mletého mramoru. Je pro vnitřní i venkovní použití. Vytváří lesklý povrch s barevnými přechody. Vyniká výbornou prodyšností, po vytvrdnutí vysokou mechanickou odolností a po konečné úpravě voskem omyvatelností a odolností proti nepříznivým vlivům okolí. Má široké uplatnění v oblasti restaurátorských a rekonstrukčních prací. Vzhledem k alkalickému charakteru odolává plísním a řasám.
Benátský štuk do koupelny i kuchyně lze použít při nanesení speciálního ochranného vosku.


 Historie benátského štuku sahá až do starověkého Říma, kde vyvinuli směs vápence a drceného mramoru, která, je po vytvrdnutí velmi odolná jak vůči vlhkosti, tak proti plísním. Velmi populární se tato technika stala v období renesance především v Benátkách, odtud její název. Technologickými změnami prošel až ve 20.stol., kdy se zjednodušila jeho aplikace z původně sedmivrstvého na třívrstvý.

http://domusaurea.cz

Fládrování

Imitace dřev ruční malbou (tzv. fládrování) je technika známá již z doby starověkého Egypta (3180 - 30 př. n. l.), která se používala pro povrchovou změnu „levnějšího”(např. smrkového) nábytku v „dražší a působivější” (dub, ořech, ...).

Fládrovat se dá několika způsovy a lze vytvořit věrnou imitaci lakovalého dřeva v několika odstínech

Tekuté Tapety

Tekutá tapeta je v Japonsku již skoro 400 let součástí architektury.Jedná se o druh tapety, který se dodává v podobě suché směsi a po smíchání s vodou ji lze nanášet na jakýkoliv pevný podklad.

Firma WEMA vyrábí tekuté tapety již 25 let podle originálních japonských receptur a je zastoupena na mnoha světových trzích.

Alergici si mohou vydechnout. Ekologické tekuté tapety Vám přinesou úlevu mezi vlastními čtyřmi stěnami. Snadná manipulace a nízké náklady je činí ještě zajímavějšími.

http://poldecor.com

Antické malby

Antická malba je moderní dekorativní malba s antickým efektem. Malba je bez ředidel a snadno se udržuje. Antická malba je prodyšný ekologický nátěr. Dodá Vašemu interiéru dokonalý, krásně barevně laděný vzhled.

Antická malba kombinovaná s plastickou malbou vytváří příjemný efekt.  Je vhodná pro interiéry, restaurace a historické budovy.